Draws for all Club C'ship events with results 2015/16

 

NOTE WINNERS ARE IN THIS COLOUR. 

Ladies Club C’ship Singles.
Rd. 1. 10AM. 6/11/16 - M. Bourne v Bye, I. Trupke v J.Barrett, B. Overson v P.Bryant, T.Comerford v S.Webber, P.Cousens v D.Cameron (W/O), J.Bennett v B.Sharp, P.Bourn (W/O) v S.King, A. Pauligk v Bye


Rd. 2. 10AM. 13/11/16 -

A. Pauligk v P.Bourn


Rd. 3. 10 AM. 20/11/16 -


Final Sun. 10 AM. 4/12/16 – B. Overson v Julie Bennett


Men’s Club C’ship Singles

Rd 1 10 AM, 6/11/16. R Leitch v Bye, G Baskett v Bye, I Thomas v Bye, W Clarke v Bye, J Bryant v Bye, P Howell v J Walker, J Gumbleton v A Cousens, T Elliott v Neil Lewis, G Bourne v B Darby, J Exton v R Halbish, G Pearce v J Harrop, K Gilhooly v Bye, W Trupke v Bye, A Benson v Bye, K Breen v Bye, B Herron v Bye.

Rd 2. 10 AM. 13/11/16.R Leitch v G Baskett, I Thomas v W. Clarke, (Walk Over), J Bryant v P Howell, A Cousens v Neil Lewis, J Harrop v K Gilhooly, W Trupke v A Benson,K Breen v B Herron. (Walk over)   

Rd 3. 10AM 20/11/16. G Baskett v I Thomas, J Bryant v Neil Lewis, B Darby v J Harrop, A Benson v B Herron.

Rd 4. 10 AM 27/11/16. G Baskett v J Bryant, B Darby v A Benson.

 

Final. 10 AM. 4/12/15. G Baskett v B Darby.


Ladies Club C’ship Pairs
Rd 1 9/10/16 B. Overson/P.Gilhooly v BYE,  P. Bourne/P. Bryant v J. Munn/T. Comerford, J.Collins/M.Rook v B. Viney/H.Redpath, J.Barret/C.Baskett v P.Cousens/M.Gumbleton, M.Bourne/D.Mcfarlane v G.Hamilton/B.Gaunt, A.Pauligk/S.Webber v L.Fleming/R.Atkinson, B.Sharp/S.King v J.Guthrie/J.Bennett, S.Simpson/L.steele v J. Marchant/I. Trupke

 


Rd 2 16/10/16 B.Overson/P. Gilhooly v P. Bryant/P.Bourne, B.Viney/H.Redpath v P.Cousens/M.Gumbeton, M.Bourne/D.McFarlane v L.Fleming/R.Atkinson, B.Sharp/S.King v J.Marchant/I Trupke


Rd 3 23/10/16 B.Overson/P.Gilhooly v P.Cousens/M.Gumbleton, M.Bourne/D.McFarlane v B.Sharp/S.King

 

Final 6/11/16 B. Overson/P.Gilhooly v B.Sharp/S.King

Men’s Club C’ship Pairs

Rd 1. 10am, 9/10/16. J Gumbleton/A Cameron v Bye, A Cousens/B Hasler v G Baskett/B Herron, T Elliott/W Woods v R Leitch/R Smith, R Rook/J Walker v J Bryant/B Darby, J Clark/G Rees v R Williams/G Bourne, I Thomas/A Perkins v J Harrop/R Halbish, G Pearce/P Howell v Bye, D Rafter/K Breen v Bye.

Rd 2. 10 AM, 16/10/16.  J Gumbleton/A Cameron v G Baskett/B Herron, J Bryant/B Darby v R Leitch/ R Smith, J Clark/G Rees v J Harrop/R Halbish, G Pearce/P Howell v D Rafter/K Breen,.   

Rd 3. 10 AM, 23/10/16. J Gumbleton/A Cameron v R Leitch/R Smith, J Clark/G Rees v G Pearce/P Howell.

Final. 10 AM, 6/11/16. J Gumbleton / A Cameron v G Pearce/P Howell.

                                               
Men’s Club C’ship Triples
Rd 1  5/3/17 – G Pearce/P Howell/J Gumbleton v R Leitch/R Smith/R Costolloe Snr, T Elliott/W Wood/I Thomas W/O v J Clark/B Newman/J Exton, J Harrop/A Cameron/T King v B Morton/B Darby/J Bryant, G Baskett/A Benson/B Herron v Bye.

Rd 2. 12/3/17 - J Clark v G Pearce, A Cameron V G Baskett.

Final. 19/3/17 - J Clark/B Newman/Jason Exton v A Cameron/Justin Harrop/Terry King .



 




Ladies Minor C’ship

Rd 1 - 19/3/17, 10 am. 

Rd 2 - 26/3/17,

Rd 3 - 1/4/17,

Final - 2/4/17, 10 am.
Men’s Minor C’ship

Rd 1 - 19/3/17, 10 am. 

Rd 2 - 26/3/17,

Rd 3 - 1/4/17,

Final - 2/4/17,
Ladies 2 Bowl C’ship
Rd 1- 11/12/16, B.Sharp v T. Comorford, P. Bourn v S.King (Not Played), B. Overson v G. Hamilton, S.Webber v J Bennett

Rd 2 - 18/12/16 B. Overson v J. Bennett
Rd 3 - 8/1/17 -

Final - 12/1/17 -B. Overson v T Comorford


Men’s 2 Bowl C’ship
All Rds. 10 am 15/1/17 - I Thomas W/O v A Benson, Neil Lewis v J Bryant, T Elliott W/O v J Harrop, J Gumbleton v G Baskett, J Walker/P Howell, R Leitch v G Bourne W/O, B Steele  W/O v A Cousens,K Breen v Bye.
I Thomas v Bryant, Elliott v Gumbleton, Howell v Bourne, Steele v Breen,

Bryant v Gumbleton, Howell v Steele,

Final. Bryant v Steele.
Ladies Proportional
Rd 1. 8/1/17 - 


Rd 2. 15/1/17 - J.Bennett v L.Fleming, L. Steele v M. Bourne, T. Comerford v S.King (Walkover), B. Overson v P. Bourn, B.Viney v I. Trupke, B.Sharp v S.Webber, H. Redpath v A. Pauligk, D. McFarlane v

Rd 3. 22/1/17 – J. Bennett v M.Bourne, T. Comerford v B. Overson, I. Trupke v S.Webber, H.Redpath v P. Baird


Rd 4. 29/01/17 - J. Bennett v T. Comerford, I.Trupke v H.Redpath

Final.  2/2/17 -      H.Redpath v                                                                                                                        

 


Men’s Proportional
Rd 1. 8/1/17 – W Trupke v Bye, G Bourne v Bye, B Steele v Bye, I Thomas v G Pearce, T Elliott v G Baskett, P Brain v Bye, Neil Lewis V Bye, D Rafter v Bye.

Rd 2. 15/1/17 - W Trupke v G Bourne, B Steele v I Thomas, T Elliott v P Brain, Neil Lewis v D Rafter.

Rd 3. 22/1/17 - W Trupke v B Steele, P Brain v D Rafter.

Final. 29/1/17 - B Steele v P Brain.

 


Ladies Seeded Pairs.

Rd 1 5/2/17 - 

Rd 2 12/2/17 - J.Barrett/D.McFarlane v S.Webber.R/Atkinson, J.Collins/B.Sharp v B.Overson/P.Bourn, I. Trupke/L.Steele v J. Bennett/L.Fleming, C.Baskett/T.Comerford v A.Pauligk/B.Viney

Rd 3 19/2/17 - 

Rd 4. 26/2/17 -

Final. 5/3/17 - 
Men’s Presidents H’cap
Rd 1. - 5/2/17 - J Exton v Bye, Neil Lewis v Bye, G Bourne v Bye, W Trupke (W/O) v I Thomas, A Cousens v T Elliott, G Pearce v Bye, D Rafter v Bye, G Baskett v Bye.

Rd 2. - 12/2/17 - J Exton v Neil Lewis, G Bourne v W Trupke, A Cousens v G Pearce, D Rafter v G Baskett.


Rd 3. - 19/2/17 – J Exton v W Trupke, A Cousens v D Rafter.

Final. - 26/2/17 - W Trupke v D Rafter.


Mixed Set’s Play Pairs
Rd 1. 4/12/16 -  J & P Bryant v D Rafter/J Collins.
Rd 2. 11/12/16 - W&I Trupke v J & M Gumbleton, J Harrop/S King v J Brown/J Bennett, G & C Baskett v A & P Cousens, D Chambers/T Eastwood v D Rafter/J Collins, G Pearce/A Pauligk v A & D Cameron, G & M Bourne v R Leitch/G Gionis, B Herron/D McFarlane v Neil Lewis/S Webber, T Elliott/B Sharp v R Rook/M Weston.


Rd 3. 18/12/16 -W&I Trupke v Harrop/King, Cousens v Chambers/Eastwood, Pearce/Pauligk v G&M Bourne, Lewis/Webber v Elliott/Sharp.

Rd 4 - 8/1/17 - Harrop/King v Chambers/Eastwood, G&M Bourne v Lewis/Webber.


Final 15/1/17 - Chambers/Eastwood v G&M Bourne